05 List

BIEGANIE DLA KAŻDEGO KROK 2. Odpowiednie ubranie na trening.

Pogoda nie rozpieszcza, ale to nie wymówka by zostać w domu

1.Idąc od góry:) 
Dobrze jest mieć OPASKĘ NA USZY LUB NA SZYJĘ, zwłaszcza podczas silnych wiatrów. Nie polecam zakładania opasek na twarz i zasłaniania ust, gdyż ciepłe powietrze podczas oddychania plus zbierająca się para, tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii i to już pierwszy krok do infekcji górnych dróg oddechowych.

2. Dla pań. BIUSTONOSZ SPORTOWY. Raz kupiony, zostaje na lata, a bardzo się przydaje. Pozwala zachować prostą sylwetkę i komfort podczas biegu.

3. KOSZULKA TECHNICZNA. Nie ma znaczenia czy na ramiączkach, czy z krótkim rękawem. Zdecydowanie lepiej niż bawełniana odprowadza pot.

4. BLUZA Z DŁUGIM RĘKAWEM. Tutaj również bluzy techniczne sprawdzą się najlepiej, zwłaszcza takie z wycięciem na kciuk, by można było schować dłonie, które lubią marznąć.

5. GETRY Z DŁUGĄ NOGAWKĄ. Nie muszą być ocieplane.

6. WYSOKIE SKARPETKI. By nie było zimno w kostki.

DODATKOWO:
Jeśli wychodzicie biegać wieczorem, bierzcie ze sobą coś odblaskowego, nie ubierajcie się na czarno. O wypadek nie trudno gdy tak szybko robi się ciemno.

Jeśli zamierzacie tylko iść na spacer, bez biegu, warto do tego zestawu dołożyć cienką kurtkę wiatrówkę. Podczas spaceru tętno jest z reguły sporo niższe i organizm rozgrzewa się wolniej.

Ubrania na trening nie muszą być super drogie, cały zestaw można na początek skompletować w Decathlonie lub innej sportowej sieci sklepów. Marki własne zawsze są dużo tańsze, a jakością nie odbiegają znacznie od tych topowych.

 

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe